Jak jsme viděli Trautenbergovo

Vloženo: 25.06.2010 | Přečteno: 1488x

Rally Krkonoše přivítala všechny i přes nepřízeň meteorologů příjemným počasím. Žádné vedro, ale slunečno a sucho. XTGRally Team tentokrát přijel ve skromnější sestavě, ale s nemalými ambicemi. V servisu tak stála pouze tři auta. Renault posádky Brynda -Pekárek a Citroen, do kterého usedá posádka Fiala - Palivec. Ty pak doplnila kitová Felicie posádky Jirsa - Střeska, která jela v poháru K4. Jak se již stává krkonošskou tradicí, na účastníky rally čekaly náročné tratě s poměrně kvalitním zázemím. K této tradici se připojuje i čím dál, tím větší divácká kulisa, která dává naději, že krkonošská rally vydrží.

Nyní ale k závodu. Každá posádka vystartovala do soutěže s jinými ambicemi. Míla Jirsa si jel zazávodit a pokusit se o solidní umístění. Bohužel, stopku mu vystavila technika.  Převodovka se rozhodla, že Krkonoše jsou krásné i ze servisu, a Mílu poslala na pěší rally mezi stánky s občerstvením. Petr Fiala se vydal nabírat nové zkušenosti a jezdeckou jistotu. Po počátečním nasazeném tempu, ze kterého někteří kamarádi soudili, že váha života Petra jaksi nezajímá, se jeho jízda stabilizovala a pozvolna zklidnila. Nemalou zásluhu na tom má Štěpík Palivec a jeho zkušenosti. Jemu patří veliký dík za obrovský kus práce na místě spolujezdce a poradce. Situaci pochopili i krkonošští pořadatelé, kteří (na rozdíl od těch lužickhorských) nezrušili žádnou erzetu a nedali tak možnost Petrovi, aby na volném průjezdu zkoušel hloubku krkonošských bystřin. S největšími ambicemi startoval samozřejmě Petr Brynda. Na jeho startu v Rally Krkonoše má asi největší zásluhu Pavel Janeba. Ten dokázal ve skutečně bleskovém termínu dodat novou nádrž k Petrovu Renaultu. V očích teamu se stal pohádkovou bytostí na úrovni Krakonoše. Moc děkujeme. Petr tedy mohl vystartovat jako horký favorit A7. Daleko větší boj ho ale čekal o první místo v „áčkách. No a zde se musel sklonit před jízdou a dravostí Honzy Dohnala. Honzův výkon nemohou snížit ani jízlivé poznámky nejmenovaného otylého fotografa, který nabízel Honzovi, že s ním bude jezdit, aby vykompenzoval hmotnost Zdeňka Pekárka, a tím dal Petrovi určitou šanci. Souboj s Honzou evokoval u všech vzpomínku na loňskou sezónu, se kterou je kromě Honzy spojeno i jméno Billyho Latifa. A právě na Billyho, jeho optimismus a fórky se hodně vzpomínalo. Všichni ve stáji XTG Rally Teamu mají obrovskou radost ze zpráv o zlepšování zdravotního stavu Billyho, moc ho pozdravují a doufají, že se brzy uvidí na závodech.

Takže nakonec Rally Krkonoše dopadla docela dobře po společenské i sportovní stránce. Pomineme - li Mílovu Felicii, tak technice to šlo. A jezdcům také. Petr Fiala dojel do cíle a dovezl i relativně klidného a spokojeného Štěpíka. Petr naplnil roli favorita v A7, které vyhrál, a v „áčkách" skončil na druhém místě. S Honzou to teď mají fifty - fifty. To je ta nejlepší pozvánka pro diváky na další soutěže. Proto patří dík každému, kdo se podílel na úspěšné účasti XTG Rally Teamu v Krkonoších.

designed by Jindřich Čejka, programed by Miroslav Langmajer